28

ŞUBAT

2024

28 Şubat 2024

6. VERİMLİLİK VE TEKNOLOJİ FUARI

Tarım ve Orman Bakanı Sayın İbrahim YUMAKLI, Ankara ATO Congresium'da düzenlenen “Verimlilik ve Teknoloji Fuarı"nda Genel Müdürlüğümüzün standını ziyaret etti.

2018 yılından beri devam eden ve bu yıl 6.'sı düzenlenen “Verimlilik ve Teknoloji Fuarı" ilgili sektör paydaşlarının bir araya gelmesi, yeni iş birliği konularının görüşülmesi, dijital dönüşüm alanında farkındalık oluşturulması amacıyla düzenleniyor. Ayrıca fuara katılan kurum ve kuruluşların ülkemizde gerçekleştirilen teknolojik çalışmaları takip etmelerini ve yapılan çalışmalardan yararlanma fırsatı sunuyor.

ULUSAL SU BİLGİ SİSTEMİNİ TANITTIK

Milli su envanteri ile karar vericilere destek sağlayarak, Ülkemizin su yönetimi politikasına katkı sağlamak maksadıyla oluşturulan Ulusal Su Bilgi Sistemi (USBS) “6. Teknoloji ve Verimlilik Fuarı"nda tanıtıldı.

Su verisinin standartlaşmış ve bilimsel bir temelde üretilmesi, ilgili bütün paydaşlarla paylaşılması büyük önem arz etmektedir.

Haber detayı için:

https://www.tarimorman.gov.tr/SYGM/Haber/1199/6-Verimlilik-Ve-Teknoloji-Fuarinda-Sayin-Bakanimiz-Ibrahim-Yumakliyi-Agirladik

28.02.2024